Майбутнім журналістам розповідали про секрети проведення гарного інтерв’ю

Майбутнім журналістам розповідали про секрети проведення гарного інтерв’ю

На черговому тренінгу проекту «Стань журналістом у молодіжному середовищі», який реалізує партнер фундації «Почни з себе» Львівський обласний молодіжний центр, майбутнім працівникам медіа розповідали про секрети однієї із найважливіших складових майстерності журналіста – вміння проводити інтерв’ю.

Майстер-клас запросили провести досвідченого і авторитетного журналіста Віктора Біщука. Він ретельно пояснював учасникам програми, що вдале інтерв’ю може бути лише наслідком солідної підготовки до розмови з якоюсь посадовою чи впливовою особою.

Пан Біщук роз’яснював різні складові підговки до інтерв’ю:  «підготовка до підготовки»; процедуру домовленості про зустріч з інтерв’юйованим; власне підготовка до розмови (сиріч, збір необхідної інформації про діяльність або життєпис людини); про формування переліку можливих питань під час спілкування.

Учасники проекту «Стань журналістом у молодіжному просторі» з непідробним інтересом вислухали розповідь Віктора про власне процес проведення журналістом інтерв’ю. Зокрема, про те, що спілкування працівника медіа з якоюсь особою є свого роду «психологічною грою». І про те, що варто враховувати можливість, коли співрозмовники журналіста «говорять загальними фразами, або сиплють неперевіреними фактами» і як виходити з таких ситуацій.

«Мусите переборювати відчуття «це ж велика людина, як я йому поставлю незручне питання», маєте починати свої питання зі слів «чому, як, навіщо, з якою метою», ви повинні уважно слухати і не перебивати співрозмовника», — наголошував Віктор Біщук.

Резюмуючи, він наголосив на трьох основних аспектах роботи журналіста під час інтерв’ю:

  1. Якою є мета розмови?
  2. Не забувати, що спілкуєтеся з особистістю
  3. Хто буде читачем цього інтерв’ю?

Учасники програми «Стань журналістом у молодіжному просторі» з великим інтересом слухали і задавали питання Вікторові Біщуку, а після закінчення тренінгу ще довго обмінювалися думками про почуте на занятті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *