Методиці збору інформації майбутніх репортерів навчав метр львівської журналістики

Методиці збору інформації майбутніх репортерів навчав метр львівської журналістики

У рамках проекту «Стань журналістом у молодіжному середовищі», який реалізовує партнер фундації Юрія Турянського «Почни з себе» — Львівський обласний молодіжний центр – 16 березня учасники програми стали учасниками майстер-класу, що його проводив авторитетний фахівець, головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв.

Третій за ліком тренінг почався з перевірки «домашнього завдання», яке  майбутні журналісти отримали тиждень тому від керівника прес-служби Львівської обласної ради Уляни Лаврик: підготувати повноцінне інформаційне повідомлення для друкованих медіа з будь-якої події.

Куратор програми «Стань журналістом у молодіжному середовищі» Вероніка Кашинська була задоволеною рівнем майстерності учасників навчання. Нагадаємо, що участь у програмі беруть люди, які не мають освіти журналіста і не є студентами факультетів журналістики. Пані Кашинська вказала на огріхи майбутнім працівникам медіа і у цілому так схарактеризувала «домашні завдання»: «У загальному і цілому – справилися досить непогано».

Досвідчений «газетник» Микола Савельєв запросив учасників проекту у редакцію видання, яким керує – у приміщення, де готують до виходу тижневик «Ратуша». Майбутні працівники медіа з непідробним інтересом знайомилися з умовами, у яких трудяться працівники «Ратуші». Але ще більше їх вразило почуте від пана Савельєва.

Микола Володимирович провів тренінг на тему «Методи збору інформації». Майбутні журналісти з уст авторитетного фахівця дізналися про велику кількість можливостей отримувати необхідні для роботи дані. Йшлося і про інтерв’ю, і про інформаційні запити, про участь у прес-конференціях. Особливо пан Савельєв наголосив, що «журналістика є справою, якою займаються 24 години на добу» і вона вимагає постійної потреби здобувати нові знання. Відтак, попри сучасний рівень технологій, робота у бібліотеках та в архівах для журналіста також є вкрай важливою.

«Журналістика – це кайф, це суцільне задоволення, але ви повинні пам’ятати, що мусите нести відповідальність за кожне ваше сказане, чи написане слово», — наголосив Микола Савельєв.

За традицією, кожен тренінг програми «Стань журналістом у молодіжному середовищі» закінчується «домашнім завданням». Микола Савельєв, який постійно намагається допомагати воїнам української армії, що лікуються у Львівському госпіталі, попросив майбутніх журналістів відвідати поранених у цій лічниці і потім «на папері» викласти свої враження від візиту.

Свої враження від спілкування з воїнами, які лікуються у шпиталі, учасники проекту Львівського обласного молодіжного  центру повинні представити вже на наступному занятті, яке відбудеться 23 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *